Четвер, 25.04.2024, 11:46
Приветствую Вас Гість | RSS
Друзі сайту
Міністерство освіти
Міністерство освіти Міністерство освіти
Наше опитування
Оцените мой сайт
Всього відповідей: 1
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входа
Календарь
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Міністерство освіти

Методична робота в коледжі

Методична робота в коледжі – один із основних видів освітньої діяльності коледжу, сукупність усіх заходів, що проводяться викладачами з метою оволодіння методами та прийомами навчально-виховної роботи, творчого застосування їх під час проведення занять та в позааудиторній роботі, пошуку нових, найбільш раціональних та ефективних форм і методів організації, проведення й забезбечення освітнього процесу.

                                             

 

Мета методичної роботи:

o                 надання ефективної допомоги викладачам і кураторам у покращенні організації навчання та виховання студентів коледжу;

o                 узагальнення й запровадження позитивного передового педагогічного досвіду;

o                 збільшення теоретичного рівня й педагогічної кваліфікації викладачів та адміністрації.

 


Зміст методичної роботи Західноукраїнського коледжу „Полісся”:


- дослідження проблеми коледжу: „Оптимізація процесу навчання з використанням передових технологій з активізацією науково-дослідної роботи у відповідності з державними стандартами”;

-     наукове дослідження проблем, над якими працюють викладачі індивідуально;

-    координація розробки навчальних планів і програм дисциплін;

-   обговорення проблем інформатизації освіти, підвищення якості професійної підготовки викладачів;

-  організація лекцій, семінарів, конференцій для викладачів та студентів із питань педагогіки, психології, досліджень у науці щодо проблем навчання й виховання студентів, методик проведення окремих видів навчальних занять;

-  вияв, узагальнення та розподіл позитивного досвіду навчальної, виховної та методичної роботи окремих викладачів та циклових комісій;

- вивчення та впровадження у навчальний процес позитивного досвіду методичної роботи інших ВНЗ.

 

 


 

Серед основних завдань здійснення методичної роботи в коледжі є не тільки забезпечення високого методичного рівня проведення всіх видів навчальних занять із використанням нових інформаційних технологій, а й професійне становлення молодих викладачів. Досвічені викладачі-наставники надають постійну посильну допомогу педагогам в організації своєї діяльності в коледжі. Також викладачі-початківці отримують неабияку допомогу під час проведення засідань школи молодого викладача, що проводяться під керівництвом методиста коледжу один раз на місяць та закінчуються підсумковим вернісажем особистостей „Молодий викладач року”.

Необхідно відмітити і роботу з обдарованою молоддю. Так, щорічно у коледжі проводяться предметні олімпіади з різних дисциплін серед студентства з метою ефективності вивчення дисциплін; формування і закріплення спеціальних умінь та навичок, підвищення рівня їх грамотності, творчості, працьовитості, самостійності, відповідальності, зібраності та організованості;.

Учасників-переможців традиційно відзначають пам'ятними подарунками.

Інший напрямок роботи з обдарованою молодддю реалізується через залучення здібних студентів до науково-пошукової діяльності. Для реалізації науково-дослідної діяльності таких студентів функціонує наукове товариство „Інтелект”. Молоді дослідники працюють над науковими проблемами під керівництвом провідних фахівців нашого закладу, які допомагають студентам у формуванні наукового світогляду, в оволодінні ними методологією і методами наукового дослідження, надає допомогу у прискореному оволодінні спеціалізацією, досягенні високого професіоналізму, розвиває ініціативу, здатність застосовувати теоретичні знання у своїй практичній роботі.

Як підсумок, на базі Західноукраїнського коледжу „Полісся” проводиться щорічна науково-теоретична конференція „Ділова молодь України” під гаслом: „Заговори, щоб я тебе побачив”. У її роботі беруть участь не тільки студенти нашого коледжу, але й молоді науковці з інших навчальних закладів м.Березне. Метою проведення даної конференції є створення умов для виявлення, розвитку і підтримки талановитої молоді нашої області.

Успішне оволодіння навичками дослідження і пошукова робота допомагають розвитку творчих здібностей студентів, оволодінню навичками творчості, їх легкому включенню у професійну діяльність, а це і є однією з передумов формування різносторонньої здібної особистості, здатної конкурувати на сучасному ринку праці.